Кві 26, 2025
Місто Львів, душа та культурна столиця України, може скласти конкуренцію відомим туристичним містам Європи. Незабутні місця Старого міста приваблюють гостей з усього світу. Незалежно від того, коли ви приїдете, в місті ніколи не буває нудно. У Львові так багато цікавого!
Як місто, внесене до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, Львів сповнений дивовижних місць, які варто відвідати. Піша прогулянка вуличками старого міста – найкраща можливість відчути місто та дізнатися його зсередини. І повірте, вам буде на що подивитись, адже кожна вулиця по-своєму цікава. Ви будете захоплені деталями у кожній із них. Скульптура, що вінчає ту чи іншу будівлю, або атланти, що підтримують карнизи будинків своїми масивними, мускулистими плечима.
Скільки часу вам потрібно провести у Львові?
Подивитися Львів за два-три дні неможливо. Але навіть якщо ви приїдете в коротку поїздку, зможете побачити головні пам’ятки і відчути атмосферу. Бажаєте відвідати хоча б кілька музеїв, галерей, поринути у нічне життя та вирушити за місто? Поїздка до Львова має бути тривалішою. Якщо плануєте відвідати старовинні замки, вся поїздка може зайняти близько тижня.
Вам обов’язково варто поїхати в місто із запахом кави якщо хочете:
Проте найкраще, що можна зробити, щоб подивитись Львів — це просто прогулятися вузькими вуличками. Вдихнути чудову богемну атмосферу міста. Випити ароматну каву на тихій вуличці та пообідати у тематичному ресторані у Львові. Тут багато закусочних, які не є звичайними ресторанами, а закладами з душею та мотивом.
Один із найцікавіших музеїв у Львові – музей скульптури Йоганна Георга Пінзеля. Працює у самому центрі міста, у колишньому костелі кларисок.
Розквіт творчості найталановитішого скульптора тісно пов’язаний зі Львовом, до якого він прибув у 18 столітті. Пінзеля називали галицьким Мікеланджело за його майстерність та оригінальність робіт. У музеї знаходиться найширша колекція творів Пінзеля: автентичні розписи у поєднанні з бароковими скульптурами.
Де знаходиться: м. Львів, площа Митна, 2
Музей історії Львова. Тільки уявіть собі: музей працює з 1929 року! За цей час тут уже було багато експозицій, остання у 2020 році. Сьогодні тут зібрані автентичні предмети, які розповідають історію міста та знайомлять із його жителями.
Де знаходиться: м. Львів, площа Ринок, 4
Будинок вчених – гарна будівля, спроектована знаменитим австро-угорським дуетом Fellner und Helmer. Будинок вчених знаходиться в безпосередній близькості від університету, за кілька хвилин ходьби від проспекту Свободи. Раніше це була оригінальна, багато прикрашена резиденція клубу, місцем зустрічей багатих бізнесменів, землевласників та конярів. Великі угоди тут відзначали шампанським, яке нібито лилося з крана у мармуровому колодязі.
Де знаходиться: м. Львів, вулиця Листопадового Чину, 6
Палац Потоцьких у Львові – вражаюча будівля у стилі неоренесансу. У якому сьогодні розташовується філія Львівської картинної галереї, але так було не завжди. Був збудований наприкінці 19 століття для польського графа та прем’єр-міністра Австрії Альфреда Юзефа Потоцького. Граф так і не дожив до завершення будівництва нового будинку.
Де знаходиться: м. Львів, вулиця Коперника, 15
Костел Марії Магдалини – сьогодні тут можна почути найбільший орган України, виготовлений у Чехії фірмою Rieger-Kloss. Сучасний вид набув 1870 року, в архітектурі будівлі поєднуються елементи стилів бароко та відродження.
Де знаходиться: м. Львів, вулиця Степана Бандери, 10
Шевченківський Гай. За кілька кілометрів від Ринкової площі є місце, де час буквально зупинився сто років тому. На чарівних пагорбах побудований музей просто неба, щоб зберегти пам’ять про давно минулі роки. Тут зібрані дива давно минулого світу. Серед дерев розміщені дерев’яні будинки, перенесені з навколишніх сіл, церкви 18 століття та старі школи. Шевченківський Гай – це ще й чудове місце для прогулянок серед зелені для численних туристів.
Де знаходиться: м. Львів, вулиця Чернеча Гора, 1
Храм святих Ольги та Ельжбети, зведений на початку ХХ століття за проектом Теодора Таловського. Наразі тут знаходиться греко-католицька церква. Чудова неоготична архітектура і відносно скромне, але дуже симпатичне внутрішнє оздоблення. Обов’язково треба піднятися на оглядовий майданчик – види на місто просто чудові.
Де знаходиться: м. Львів, площа Кропивницького, 1
Більшість туристів відвідують Львів у весняні та літні місяці. Приїхати до Львова взимку теж має сенс. Найменша кількість туристів означає нижчі ціни та більшу доступність найбільш відвідуваних ресторанів та кафе. Зима, хоч як це парадоксально, прекрасний час для відвідування Львова. Починаючи зі Львівського різдвяного ярмарку, який відкривається на початку грудня. Можливо, це не так вражаюче, як у Польщі чи Німеччині. Але з прекрасною різдвяною атмосферою, якою ви можете насолоджуватися скільки завгодно.
Ви відчуєте, що там час тече повільніше, і що варто побачити якнайбільше. Бажано з гарним гідом, який підкаже, у чому полягає таємниця Львова! Тим більше, що взимку у Львові виразно менше туристів, тож вам не доведеться витрачати час у чергах. Варто скористатися цією можливістю.
Львів, який пропонує на кожному кроці цікаві паби, ідеальне місце для прогулянок у холодну пору. Взимку кожна тривала подорож наповнена перервами в атмосферних кафе, барах та ресторанах. Приємні гучні розмови, фонова музика та тепла атмосфера створюють ідеальний контраст із навколишнім світом. Настрій відразу покращується, а темні вечори раптово набувають кольору. А якщо потрібно зігрітися, можна без докорів сумління замовити ще один теплий яблучний пиріг, каву та глінтвейн.
Гуляючи центром міста рекомендуємо пообідати в затишному ресторані готелю «Ференц». Авторські страви європейської кухні та приголомшливі десерти піднімуть настрій, а глінтвейн зігріє від холоду. Ресторан та закрита атмосферна тераса знаходиться на найвужчій вуличці Львова – Ференца Ліста.
Вечеря при свічках для двох або в компанії друзів можна провести в ресторані готелю «Панорама» з найкращим панорамним видом на Оперний театр.
Львів узимку, особливо коли випадає сніг, майже чарівний. Достатньо пройти вулицями міста, щоб одразу це помітити. Особливо вечорами створюється надзвичайна атмосфера по всьому місту.
Різдво – це особливий час у Львові. Його неможливо описати, його необхідно побачити та відчути. Львівські традиції святкування Різдва з вертепами, колядками та святковою їжею приваблюють у місто безліч туристів.
Що подивитися та спробувати у Львові на Новий рік та Різдво:
Якщо ви плануєте поїздку з сім’єю, необхідно знати, що подивитися у Львові з дитиною. Щоб одразу надати дітям порцію розваг, здійсніть екскурсію історичним центром Львова у «Диво-поїзді». Цей ретро-міський міні-поїзд курсує цілий рік. Годинна екскурсія, під час якої ви пройдете 10-кілометровий маршрут, починається на площі Ринок прямо біля Ратуші. Маршрут проходить повз найвідоміші пам’ятки.
Культура у Львові має на увазі заходи також і для найменших. У центрі є багато закладів, де проводять різні майстер-класи для дітей. Виготовлення солодких льодяників та пряників, уроки з написання картин.
Обов’язково варто відвідати Львівський оперний театр. Подаруйте своїм дітям найвище задоволення від зіткнення з високою культурою! Щосезону до репертуару театру входять оперні та балетні постановки для молоді та дітей. «Лебедине озеро» та «Лускунчик» – світова класика. «Білосніжка та сім гномів» – сучасний балет, який сподобається і дітям, і дорослим.
Якщо ваші діти люблять та вміють терпляче відвідувати музейні експозиції – це чудово. Адже Львів запропонує їм багато цікавих місць. До них належать: Аптека-музей, Музей природознавства, Львівський історичний музей, музей зброї “Арсенал” та львівські галереї. Можна також організувати для дітей пригоду як модного «квесту». Інтерактивні завдання для дітей організовує, наприклад, Львівська кавова шахта (Львівська копальня кави). Так-так – це не помилка друку! – просто “шахта”, а не звичайна кафе. Тож діти отримають каски, ліхтарики, кирку… – а ще порцію веселощів! А як щодо батьків? – Безцінні моменти відпочинку за чашкою кави.
І ще кілька рекомендацій щодо прогулянок з дітьми. Діти люблять рух, тому обов’язково сходіть із ними на тематичні дитячі майданчики до парків Львова. Один із найстаріших та найвідоміших – це Стрийський парк. Тут є лебедине озеро, незліченні та невтомні білки, парк розваг та прокат велосипедів. І, звичайно, є куди піти, адже парк займає площу близько 50 га!
Неподалік Стрийського парку знаходиться Парк культури, де знаходиться кілька сучасних дитячих майданчиків. Щороку тут відкриваються нові, “тематичні” атракціони. Наприклад, на дитячому майданчику “Mala Skandynavia” діти можуть насолодитися батутом, мотузковим парком, численними гамаками. Тут є і місцевий хіт – санна траса для катання на шинах.
А ось список львівських кафе та ресторанів, які пропонують спеціальне дитяче меню та мають дитячі куточки:
Якщо вибрані нами атракціони здаються вам цікавими, не витрачайте даремно жодної хвилини. Якнайшвидше збирайте валізи та вирушайте до Львова!
Що варто подивитися на околицях Львова, якщо ви вже знайомі з пам’ятками Львова? Ось список місць, які варто відвідати неподалік Львова.
Старе місто Львів виглядає просто як із казки, а відвідування Львова завжди суцільне задоволення. Кожен, хто хоч раз побував у Львові, назавжди запам’ятає аромат кави на центральних бруківках. Старовинні будинки та костели, безліч музеїв, архітектурні пам’ятники, доглянуті парки – все це варто побачити.
І як співається у пісні Скрябіна:
«Це – Львів старенький, мудрий, сивий дядько,
Кожному залишить частинку на згадку.»
До Львова завжди хочеться повернутися!